Technologia w naturze
Coraz częściej sztuczną inteligencję w postaci systemów i programów stosuje się w rolnictwie oraz hodowlach zwierząt. Wykorzystywane w maszynach podzespoły potrafią na przykład samodzielnie zarządzać nawadnianiem roślin czy regulować temperaturę w stajniach. Specjaliści od takich rozwiązań poszli jeszcze dalej oferując hodowcom bardziej zaawansowane maszyny wyposażone w inteligentne systemy.
Jednym z takich przykładów są zautomatyzowane fermy kurcząt, hodowle krów czy świń. Ograniczenie czynności człowieka przy hodowlach zwierząt to oczywista kolej rzeczy przy unowocześnianiu maszyn i pomieszczeń. Dla zwierzaka jest niestety nie tak łatwo i często wcale nie lepiej.
W miejscach, gdzie stawia się przede wszystkim na zwiększenie produkcji czy to mleka, czy mięsa tam często dochodzi do nagięcie i przeciążenia zwierząt nienaturalnym tempem wzrostu masy ciała, czy w przypadku krów produkcji mleka, która nigdy nie miałaby miejsca przy normalnym jej trybie życia. Jednak ludzi przybywa i zapotrzebowanie na mięso i mleko wzrasta. Co za tym idzie wymyślane są coraz to nowe rozwiązania aby za tym nadążyć nawet kosztem zdrowia i życia zwierząt.